Skålfat Kina Qianlong
2017-02-08
438938
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅLFAT, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), 1730/40-tal, imari, varierande dekor av blommor samt attribut i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 22 cm
En med spricka, nagg