Ljuskrona 1900-tal
2017-02-05
437956
| Klubbat belopp | 900 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, mässingsstomme, slipade glasprismor, 5 ljupunkter, 5 hållare för stearinljus, omkring 1900-talets mitt, höjd ca 85, Ø 50 cm
Bruksspår, några lösa, medföljande prismor