Seton Ekolsund assietter
2017-02-14
437931
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ASSIETTER, 8 st., porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 19 cm
Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)
Nagg, sprickor förekommer