Seton Ekolsund bärtallrikar
2017-02-14
437885
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BÄRTALLRIKAR, 13 st., porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 16 cm
Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)
Nagg, sprickor förekommer, en lagad