Daum Nancy taklampa
2017-02-05
437832
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
DAUM Nancy, taklampa, Art Noveau, smide och glas, stora glaskupan samt en mindre kupa saknas, befintliga kupor signerade Daum Nancy, tidigt 1900-tal, höjd ca 100, b 58 cm
Bruksspår, ett par svetslagningar, 2 kupor saknas