Värja
2017-02-02
436771
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 3 500 SEK |
VÄRJA, 17/1800-tal, stukatklinga med graverad dekor, förgyllt mässingsfäste dekorerat med blomslingor och rocailler, kavelpattor i pärlemor, balja i svart läder med 2 förgyllda mässingsbeslag, längd 87 cm