Lockurna Kina
2017-01-31
436746
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal, balusterformad, dekor av sångfåglar vid pion, kalligrafi i emaljfärger, järnoxid samt kalligrafi, höjd ca 41 cm
Mynningsnagg, spricka samt lock med nagg