Ikoner Ryssland
2017-02-07
436531
| Klubbat belopp | 6 600 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
IKONER, 2 st., träschatull, 1800-talets andra hälft, Ryssland, Kristus samt Jungfru Maria med Jesusbarnet, träpannå, en med silverrisa stämplad Moskva 1876, schatullet 53,5x50 cm
Schatull med mindre skador, krackelyr, bruks- och åldersrelaterat slitage