Lisa Larson "Charlotta"
2017-01-28
436023
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
LISA LARSON, figurin, Charlotta, Gustavsberg, chamotte, delvis glaserat, formgiven 1958-73, signerad L.L., höjd ca 16 cm
Krackeleringar, möjligen glasyrbotfall på hårknut samt mindre nagg vid fötter/tillverkningsdefekter