Tallrikar Kina
2017-01-27
435853
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 2 st., porslin, Kina, 1700-tal samt 1800-tal, mandarinporslin, kanton (med senare hänkel i vitmetall), diameter ca 23-24 cm
Mandarintallriken med nagg, kantontallriken med lagningar