Figur Kina
2017-01-26
435562
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
FIGUR, porslin, Kina, 1800-tal, polykromt bemålad i emaljfärger, i form av en av de åtta taoistiska odödliga, höjd ca 24 cm
Armen lagad, slitage