Sälbössa
2017-02-02
434829
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SÄLBÖSSA, 1800-tal, med slaglås, räfflad pipa, kaliber ca 13 mm, sikte med bländskydd, lagningar i plåt runt låset, kolvlåda, längd ca 146 cm, stöd i trä medföljer