Skål Kina
2017-01-20
434222
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅL, oval veckad form, 1900-talets första hälft, Kina, stämplad i botten, figural dekor med muffelfärger, höjd ca 6,5 samt längd 17 cm