Ring 18 k vitguld
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
7 000 SEK
RING, 18 k vitguld, smaragdslipad smaragd ca 0,26 ct, briljanter totalt ca 0,58 ct, ringstorlek ca 17,5 mm, Petterssons Eftr Juvelerar Ab Joh, Stockholm 1966, vikt ca 5,2 g
Bruksslitage, flertalet repor på ringskena, smaragd med lätt naggade fasettkanter samt mörka inneslutningar
433374
2017-01-17