Svärd nordafrikanskt
Klubbat för:
1 100 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
SVÄRD, nordafrika, 1800-tal, äldre europeisk klinga med graverad dubbelörn, korsformat fäste, kavelplattor av ben utsmyckade med ringmönster, längd 103 cm
Kuntoraportti
skador, kavelplatta saknas
432956
Päivämäärä:
2017-02-02