Flintlåspistol
Klubbat för:
2 000 SEK
Arviointi
2 500 SEK
Kuvaus
SNAPPLÅSPISTOL, 1700-tal, kammarstycke med otydlig stämpel, graverat lås, kolv med dekor av infattad korall samt niello, helstock med mässingsbeslag, längd ca 40 cm
Kuntoraportti
stockskador, slitage
431735
Päivämäärä:
2017-02-02