Broscher ring guld
2017-01-03
431673
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
RING, empire, 1800-talets början, BROSCHER, HÄNGE, 18 k guld, 18/1900-tal, total vikt ca 21,8 g
Slitage, skador, en brosch med senare ögla ej i guld, ring med skador och bristningar