Hänge guld emalj rosenstenar
2016-12-30
431129
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
HÄNGE, 18 k guld, dekor med koboltblå emalj, rosenstenar samt små orientpärlor, 1800-talets senare del, höjd 4,5 cm, vikt ca 8 g
Omarbetad, baksida med tennlödningar, emaljskador