Bordslampa fransk empirestil
2016-12-27
431013
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1800-talets andra hälft, fransk empirestil, förgylld och patinerad brons, ombyggd från tidigare oljelampa, höjd med skärm 82 cm