Ringar
2017-01-01
430791
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RINGAR, 2 st, 18 k guld, cabochonslipad syntetisk rubin resp. 14 k guld, gul syntetisk spinell, ringstorlekar ca 17 samt 16,5 mm, vikt ca 9,5 g
Bruksslitage, syntetisk spinell med naggade fasettkanter