Tallrikar famille rose
2016-12-27
430668
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 2+2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av bland annat pion, prunus och bambu i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, lambrekängbård, diameter ca 22-23 cm
Nagg, en med spricka, slitage