Armband silver emalj
2016-12-23
430274
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
ARMBAND, sterlingsilver, guillocherad syrenlila emalj, mitten med öppningsbar medaljong, David Anderson, Norge omkring 1900, svenska importstämplar, medaljongens diameter ca 2,5 cm, längd 16 cm, vikt ca 24 g
Emalj med repor