Ring diamanter
2016-12-21
429849
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RING, underhaltigt guld, gammalslipad diamant samt 8 smådiamanter, ringstorlek ca 18,5 mm, vikt ca 4,1 g
Diamanter med hack och skador, omarbetad, baktill med synlig lagning, överdel pålödd och ej jämn, skena med porer