Vas Kanton 1800-tal
2016-12-21
429794
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
GOLVVAS, porslin, Kina, Daoguangs period (1821-1850), dekor av dignitärer i trägårdslandskap, två kartuscher med landskapsscener i sepia, höjd ca 60 cm
Slitage. Hänklar saknas