Stig Lindberg Berså

Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STIG LINDBERG, "Berså", servis, 67 dlr., Gustavsberg, formgiven 1960, bestående av: 8 tallrikar, 8 förrätt/efterrätttallrikar, 4 salladierer, 8 djupa tallrikar, tvåpipig såssnipa, 1+1+1+1 skålar, 1+1 uppläggningsfat, salt- och pepparströare, sockerströare, marmeladburk med lock, 8 äggkoppar, kanna, tekanna, 6 tekoppar med fat, 6 kaffekoppar med fat, gräddkanna, smörask med lock, ask med lock, 3 äldre assietter med krafitigare slitage

Salt och papparströare , sockerströare saknar gummiproppar undertill, sockerströare med nagg övertill, bruksslitage

429706

2016-12-20