Ampel empirestil
2016-12-18
429331
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
AMPEL, empirestil, 1900-talets första hälft, 6 ljus, förgylld och mörkpatinerad metall, lamphus i form av romersk oljelampa, genombrutna kedjor, höjd 85 cm
Slitage