Bordslampa
2016-12-17
429157
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1800-talets andra hälft, Frankrike, förgylld och patinerad brons, kerub med ranka, sockel av sten, medföljer senare skärm, höjd inklusive skärm ca 59 cm
Sockel med nagg