Bojaner Kina
2016-12-16
428882
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BOJANER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av reserver med påfågel vid prunus och pion samt lotus vid vattenväxter omgivna av "100 antikviteter" i emaljfärger, järnoxid, höjd ca 22 cm
En botten med glasyrsprickor, ett lock med smärre nagg