Skålfat Japan
2016-12-16
428872
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅLFAT, på fot, 2 st snarlika, porslin, Japan, 1800-talets slut, dekor i underglasyrblått av flodlandskap, höjd ca 5, längd 26 cm
Tillverkningsmärken, glasyrnagg, nagg