Ljuskrona barockstil
2016-12-12
428333
| Klubbat belopp | 8 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, barockstil, för 8 ljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 93, diameter ca 50 cm
PROVENIENS: Villa Pauli, Djursholm
Enstaka prismor saknas