Bägare skara och Stockholm
2016-12-12
428182
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BÄGARE, 2 st, silver, Jöns Lund (1746-1761/71) Skara 1761, Olof Hellbom (1794-1818/1819) Stockholm 1804, höjd ca 11-14 cm, vikt ca 102-181 g
Slitage, bucklor