Bägare silver 1700-tal
2016-12-12
428165
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BÄGARE, 2 st, silver, Bengt Collin, Uppsala 1729 resp Erik Lemon 1764, höjd ca 9,5-10,5 cm, vikt ca 94 resp 102 g
Slitage, bucklor