Ikon tema Ryssland
Klubbat för:
1 600 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
IKON, 1800-tal, Ryssland, St Nicholas undergöraren, träpannå, krederad, målad, hans kläder med kors, miniatyrmodeller av Frälsaren och Jungfru på sina axlar, ca 37x32 samt tjocklek ca 3 cm
Kuntoraportti
bortfall av kredering och färg, sprickor, krackelyr, bruks och åldersrelaterat slitage.
428049
Päivämäärä:
2016-12-11