Skål samt kaffeskedar silver
Klubbat för:
2 400 SEK
2 000 SEK
UPPSATSSKÅL, KAFFESKEDAR, 12 st, Tyskland, 1900-tal, uppsatsskål, stämplad Erlandssons Silvervarufabrik, Kristianstad 1922, höjd ca 18, skedarnas längd 10,5 cm, total vikt ca 700 g
Uppsatsskål med, gravyr, smärre bucklor samt mindre spricka på kant
427436
2016-12-10