Servisdelar med kenesiserande dekor
2016-12-07
426826
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SERVIS, 25 dlr, 1900-tal, kinesiserande dekor, porslin, bestående av: 2 st runda skålfat, 6+3 st ovala uppläggningsfat, 4 st kvadratiska fat, 6+4+4 st lövformade mindre fat, största ovala fatets längd ca 36,5 cm
Smärre slitage