Ring vitguld smaragd briljanter
2016-12-12
426471
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RING, 18 k vitguld, stämplad 1926, cabochonslipad smaragd, 10 antikslipade briljanter, ringstorlek ca 15,7 mm
smaragden med skador och omfattande slitage