Senapskanna med sked silver emalj David Andersen
2016-12-05
425604
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SENAPSKANNA, SKED, sterlingsilver, David Andersen Oslo 1900-talets början, delvis förgylld, polykrom cloisonnéemalj, cylindrisk, lejonfötter, höjd 7 cm, vikt exkl. glasinsats ca 110 g