Saltkar och sked silver emalj Ryssland
2016-12-05
425602
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SALTKAR, SKED, silver, S:t Petersburg 1908-17, polykrom cloisonnéemalj, stämplad GP kyrilliska bokstäver, diameter 5 cm, höjd 3 cm, vikt ca 39 g
Emaljskador