Saltkar och sked silver emalj Ryssland
2016-12-05
425601
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SALTKAR, SKED, silver, S:t Petersburg 1908-17, saltkaret stämplat BA, polykrom cloisonnéemalj, delvis förgyllt, diameter 7,5 cm, höjd 3,5 cm, total vikt 79 g
Smärre lagningar på vita emaljen vid mynningen