Ljusstakar Ersta Kyrka
2016-12-01
425506
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 2 st, snarlika, 1900-talets första hälft, för 11 ljus vardera, vitmålade och bronserade, höjd ca 37 cm, bredd 68 cm
PROVENIENS:Ersta Kyrka
Slitage