Smycken stenkol och glas
2016-11-30
425086
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SMYCKEN, 1800-talets senare del samt tidigt 1900-tal, stenkol och glas, delvis infattade i silver, bestående av: armband, 2 hängen, 4 broscher, örhängen, 1 par, samtida etui och en brosch senare medföljer
Proveniens: Armband samt hänge och brosch familjen Thamm
Lagningar, bruksslitage