Trälåda enligt uppgift tillhört Prins Eugen
2016-11-30
425006
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TRÄLÅDA, 1900-talets början, märkt med etikett H K H Eugen, invändigt i locket märkt Örg 1/10 1928, locket märkt E L, höjd 46, 61x56 cm
Proveniens: enligt uppgift Prins Eugens målarlåda inköpt från Prins Eugens chaufförs dödsbo
Skador, fläckar