Ljuskrona nyrokoko
2016-11-30
424947
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 15 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-tal, nyrokoko, för 8 ljus, förgylld mässingsstomme, behängd med olikslipade prismor, höjd 102, diameter ca 79 cm, elektrifierad
Något böjda ljusarmar