Dansmask
2016-12-02
423708
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
DANSMASK, 1900-talets andra hälft, Attiye, Elfenbenskusten, 1900-talets andra hälft, delvis pigmenterad, höjd ca 36 cm
Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen