Ljuskrona senempire
2016-11-25
423393
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
LJUSKRONA, senempire, 1800-tal, för 6 ljus, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, korgbotten med sparljus, höjd 81 cm
Renoverad, kompletterad, smärre slitage, nagg, sparljuset borrat