Ljuskrona empirestil
2016-11-23
423381
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal, för 12 ljus, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, korgbotten med sparljus, höjd 114 cm
Elektrifiering med defekter