Ring 18 k guld pärlor och rosenstenar
2016-12-06
423354
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RING, 18 k guld, 3 odlade pärlor samt 12 diamanter med rosenstenar, 1900-talets första del, ringstorlek ca 16 mm, vikt ca 5 g
Pärlor med slitage, invändigt med graverade namn