Stolar Karl-Johan
Klubbat för:
1 400 SEK
2 000 SEK
STOLAR, 6 st, 1800-tal, Karl Johan, alm, sitthöjd ca 46 cm
Proveniens: Ursprungligen från familjen von Seth i Byarum (Bratteborg), därefter har de stått på Huitfeldsgården i Gamla Linköping
Slitage, fläckad klädsel, en dyna skadad
422988
2016-11-22