Såssnipor 1700-tal i porslin Kina
2016-11-21
422608
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SÅSSNIPOR, 2 st, snarlika, porslin, Kina, 1700-talets slut, dekor i underglasyrblått av flodlandskap, höjd med hänkel 7-7,5 cm
Slitage runt kanter, fotnagg