Gryta renässans
2016-11-18
422431
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
GRYTA, renässans, lergods, invändigt glaserad, mynningen med dekor, höjd 19 cm
Sjöfynd, Prästkrogen, Djurhamn
Lagningar, slitage